Intercamp v Belgii

Na konci května se konalo mezinárodní setkání skautů a skautek v Belgii, kam jsem z našeho střediska vyrazila já (Ananas) a Andy. Odjížděly jsme odpoledne Flixbusem směr Brusel spolu s vyškovskými a pražskými skauty, se kterými jsme tvořily patrolu. K ránu jsme všichni dorazili do Bruselu a celý následující den jsme měli vyhrazený na tuto evropskou metropoli. Našli jsme skvělý vintage sekáč, viděli slavnou sochu čůrajícího chlapečka a ochutnali bruselské vafle. Večer jsme přejeli vlakem do města Sint-Truiden a pěšky došli na jeho kraj, kde se na velké louce u sportovního letiště konal Intercamp. Přespali jsme zde a další den ráno jsme s Andy měly čas projít si Sint-Truiden. Nedaly jsme dopustit na snídani ve formě croissantu a kávy, prošly si místní kostely, věž s vyhlídkou a historické centrum. Večer pak již bylo zahájení Intercampu. Další dny nás čekal program – hike (procházka po okolí), nejrůznější aktivity s tématikou motta Intercampu – „Change reaction“, ale hlavně Street food festival – den, kdy každá patrola uvařila něco dobrého a pak jsme jen chodili a ochutnávali od ostatních. Třeba halušky s brynzou, palačinky, bramboráky, polévky, pomazánky… Poslední den Intercampu nás čekalo už jen balení a odjezd vlakem zpět do Bruselu, kde jsme měli celý den na to projít místa, která jsme před Intercampem nestihli. Večer jsme už jen nasedli na autobus směr Praha, kde jsme strávili noc a kde jsem se úderem půlnoci stala plnoletou :). A co dodat dál? Snad jen, že se s Andy těšíme na další zahraniční skautskou akci a doufáme, že nás příště pojede více!

 

Sto dvacet nejmenších skautů se stalo kouzelníky

Více než sto dvacet malých skautek a skautů se v sobotu 8. května pokusilo o vstup do kouzelnické rady. A podařilo se to všem! Na kouzelnický turnaj byli pozváni všichni udatní kouzelníci a sličné kouzelnice, jinak také nejmenší skauti z plzeňských oddílů, ve věku 5 – 11 let. Závodníci prokázali na tříkilometrové trase v pěti až sedmičlenných hlídkách nejen svou mrštnost, vytrvalost a zručnost, ale také důvtip nebo schopnost orientace. Závod uspořádalo plzeňské skautské středisko Stopa v okolí svých kluboven u Seneckého rybníka.

Číst dál...

Základní kolo Svojsíkova Závodu 2009

Noční hra

O dušičkovém večeru jsme se sešli u klubovny. Snad každému zněla v hlavě slova, která se dočetl v dopisu: Tlučná je v ohrožení...

Nikdo nevěděl, co bude následovat. Podle satelitních snímků jsme vyrazili k základně teroristů. Když tu cvak, blesk… bereme nohy na ramena. Naším úkolem bude najít a zneškodnit bomby. Nejprve však musíme osvobodit zajaté vojáky a získat mapu a plánek. Zároveň se musíme vyhnout fotografům od novin, aby nás neprozradili. Ze získané mapky zjišťujeme, že bomby se nachází na střelnici. Společně s vojáky vyrábíme znamení pro spojku, loupeme prskavky a popravdě nám to ještě nedochází. Odpáleno! Teď rychle do třešňovky, sem by spojka měla dorazit. Jsme maskováni v lese. Po cestě se k nám pomalu blíží auto. Zastavuje. Neznámý zamyká a odchází do lesa. Jeden z vojáků vytahuje klíče, které jako zázrakem pasují do zámku. V autě je vše: samopal, brokovnice, taktická vesta... Vojáci se vyzbrojují a jdou vyčistit střelnici.

Naším úkolem je najít bomby. Čas neúprosně běží. Který z těch drátků to jen bude.... Podařilo se! Bomby byly zneškodněny.

Svojsíkáč 2007

Je sobotní ráno 28.4.2007, sluníčko sluní ptáčci zpívají a do toho cinká vlak. Je něco po sedmej a já rychlým krokem docházím k nádraží. Tady už čekají skoro všichni účastníci svojsíkáče. Hned se dozvídám, že Romča zaspala a tak pro ni Týna zaběhla. Vlak už brzdí, ale přibíhá jen Týna.

Vystupujeme na hlavním a šestnáctkou drandíme do kluboven pod Chlumem. Ještě si pročítáme historii a probíráme zdravovědu. Hurá! Romča dorazila ještě před nástupem. A to už zaznívá píšťalka a my se řadíme. Organizátoři nám vysvětlili vše potřebné. Teď se přihlásit. Naši kluci a holky byli rychlí, a tak první poběží Varani, po nich Sněženky a za nimi Puštíci. A pak ještě čtrnáct dalších hlídek.

O průběhu závodu jsou tu zápisky sněženek:

Číst dál...

Kapka 2006

Stejně jako v předešlých letech, tak i letos po celé republice probíhala od 16. - 18. června 2006 tradiční akce Kapka, pořádaná Nadací pro transplantace kostní dřeně společně s Junákem, svazem skautů a skautek ČR.

Číst dál...

EXZOD.06 očima našich Sněženek

Psalo se dne 5.5.2006, když naše družina Sněženek vyrazila na skautský závod s názvem Exzod. Když skautský, tak se ho účastnili jen skauti a skautky a už název vypovídal o tom, kdo se ho účastnil.

Číst dál...