Sto dvacet nejmenších skautů se stalo kouzelníky

Více než sto dvacet malých skautek a skautů se v sobotu 8. května pokusilo o vstup do kouzelnické rady. A podařilo se to všem! Na kouzelnický turnaj byli pozváni všichni udatní kouzelníci a sličné kouzelnice, jinak také nejmenší skauti z plzeňských oddílů, ve věku 5 – 11 let. Závodníci prokázali na tříkilometrové trase v pěti až sedmičlenných hlídkách nejen svou mrštnost, vytrvalost a zručnost, ale také důvtip nebo schopnost orientace. Závod uspořádalo plzeňské skautské středisko Stopa v okolí svých kluboven u Seneckého rybníka.

Číst dál...

Základní kolo Svojsíkova Závodu 2009

Noční hra

O dušičkovém večeru jsme se sešli u klubovny. Snad každému zněla v hlavě slova, která se dočetl v dopisu: Tlučná je v ohrožení...

Nikdo nevěděl, co bude následovat. Podle satelitních snímků jsme vyrazili k základně teroristů. Když tu cvak, blesk… bereme nohy na ramena. Naším úkolem bude najít a zneškodnit bomby. Nejprve však musíme osvobodit zajaté vojáky a získat mapu a plánek. Zároveň se musíme vyhnout fotografům od novin, aby nás neprozradili. Ze získané mapky zjišťujeme, že bomby se nachází na střelnici. Společně s vojáky vyrábíme znamení pro spojku, loupeme prskavky a popravdě nám to ještě nedochází. Odpáleno! Teď rychle do třešňovky, sem by spojka měla dorazit. Jsme maskováni v lese. Po cestě se k nám pomalu blíží auto. Zastavuje. Neznámý zamyká a odchází do lesa. Jeden z vojáků vytahuje klíče, které jako zázrakem pasují do zámku. V autě je vše: samopal, brokovnice, taktická vesta... Vojáci se vyzbrojují a jdou vyčistit střelnici.

Naším úkolem je najít bomby. Čas neúprosně běží. Který z těch drátků to jen bude.... Podařilo se! Bomby byly zneškodněny.

Svojsíkáč 2007

Je sobotní ráno 28.4.2007, sluníčko sluní ptáčci zpívají a do toho cinká vlak. Je něco po sedmej a já rychlým krokem docházím k nádraží. Tady už čekají skoro všichni účastníci svojsíkáče. Hned se dozvídám, že Romča zaspala a tak pro ni Týna zaběhla. Vlak už brzdí, ale přibíhá jen Týna.

Vystupujeme na hlavním a šestnáctkou drandíme do kluboven pod Chlumem. Ještě si pročítáme historii a probíráme zdravovědu. Hurá! Romča dorazila ještě před nástupem. A to už zaznívá píšťalka a my se řadíme. Organizátoři nám vysvětlili vše potřebné. Teď se přihlásit. Naši kluci a holky byli rychlí, a tak první poběží Varani, po nich Sněženky a za nimi Puštíci. A pak ještě čtrnáct dalších hlídek.

O průběhu závodu jsou tu zápisky sněženek:

Číst dál...

Kapka 2006

Stejně jako v předešlých letech, tak i letos po celé republice probíhala od 16. - 18. června 2006 tradiční akce Kapka, pořádaná Nadací pro transplantace kostní dřeně společně s Junákem, svazem skautů a skautek ČR.

Číst dál...

EXZOD.06 očima našich Sněženek

Psalo se dne 5.5.2006, když naše družina Sněženek vyrazila na skautský závod s názvem Exzod. Když skautský, tak se ho účastnili jen skauti a skautky a už název vypovídal o tom, kdo se ho účastnil.

Číst dál...